День Соборності України

День Соборності України

День Соборності – свято, яке відзначають в Україні щороку 22 січня в день проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році. Це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України».

Акт Злуки став історичним обʼєднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України щонайменше з середини XIX століття. Крім того, 105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність. Ці дати є основоположними для українського державотворення.

Напередодні Дня Соборності України, 20 січня, у спеціальній школі відбулася загальношкільна лінійка до Дня Соборності України «Україна соборна. Разом до перемоги!». Класними керівниками, вихователями 1-10-х класів організовано та проведено класні години, круглий стіл «Вертаємо своє. Соборність – мета перемоги!», 11-12-х класів створено та продемонстровано змістовний відеоролик у режимі online.

Сьогодні Соборність передбачає не лише памʼять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього.

 

Коментарів немає

Вибачте, на даний момент коментування закрите.