Фестиваль «Натхнення»

Фестиваль «Натхнення»

Гала-концерт фестивалю творчості дітей з обмеженими можливостями «Натхнення» пройшов 28 листопада  у кіноконцертному залі «Україна».

Захід зібрав більше тисячі учасників і глядачів. На сцені виступили діти з обмеженими можливостями, які навчаються в спеціалізованих школах нашого міста. До того, як виступити перед великою аудиторією концертного залу, вони мали пройти відбірковий тур і вийти до фіналу. Глядачі побачили унікальні номери – пісні, виконані мовою жестів, виступ хорів шумових інструментів, в яких займаються діти зі слабким зором і слухом, виступи мімів, танцювальних колективів і сольних музикантів.

Нашу школу-інтернат гідно представили оркестр шумових інструментів «Світлячки» та тріо виконавиць жестових пісень «Харків’янки». 

Керівник оркестру «Світлячки» Савченко С.І. дала інтерв’ю для харківського радіо, в якому зазначила, що діти, які погано чують, сприймають музику як вібрацію звукових хвиль. Вони співають за допомогою жестів в тон музиці, танцюють під неї і підспівують один одному. Також діти, які практично не чують звуки, можуть навчитися грати в ансамблі і виконувати досить складні для них композиції.

Вихованці вчаться на гурткових заняттях для різних вікових груп. Грають в оркестрі діти з різним ступенем порушення слуху.

«Велику роль відіграє увага. Спочатку діти знайомляться з інструментами, для кожної дитини визначається свій. Якщо дитина здібна, вона може грати і на двох-трьох. Кожну мелодію ми розучуємо і запам’ятовуємо, де кожен з них повинен вступати, в якому темпі вони грають. Декому я сьогодні взагалі під час виступу не підказувала. Завдяки заняттям музикою у них розвивається зорова, слухова пам’ять, вони більше запам’ятовують. Вони – талановиті. Припустимо, вчимо ми сьогодні мелодію, яку можна зіграти на кількох святах, і дитина не змогла з якоїсь причини потрапити на концерт, то я можу попросити зіграти іншого», – розповіла Світлана Савченко.

У фестивалі взяв участь директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту ОлексійЧубаров.
«Для мене ви – суперталановиті і гарні! Я щиро захоплююся вами за те, що ви даруєте це натхнення не тільки собі, але також своїм батькам і вихователям. Кожен з вас – це маленька зірочка, яка перетворюється на безмежний і чудовий Всесвіт. Ви – молодці!» – зазначив Олексій Чубаров.

Вітаємо наших вихованців з гідним виступом на святі усмішок і талантів!

Виступ наших красунь з жестовою піснею “Цей світ”

Виступ оркестру “Світлячки”

Нагородження наших вихованців

Фінал свята

Коментарів немає

Вибачте, на даний момент коментування закрите.