Урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Кобзаря

Урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Кобзаря

У день 205 річниці з Дня народження Тараса Шевченка в Харкові відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Кобзаря. До  цього заходу долучилися і педагоги нашої школи-інтернату.

 Захід біля одного з найкрасивіших і найоригінальніших у світі пам’ятників Тарасу Шевченку супроводжувався музичними композиціями та поетичними читаннями. Атмосферу особливого колориту свята створювали артисти в національних костюмах.

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Харкові був відкритий 24 березня 1935 року за проектом скульптора Матвія Манізера та архітектора Йосипа Лангбарда. Загальна висота монумента – понад 16 м., висота статуї Шевченка – 4,5 м. Це один з перших пам’ятників Кобзарю на Україні. До речі, перший пам’ятник також з’явився в Харкові, ініціаторами створення була сім’я Алчевських: в 1897 році з ініціативи відомої просвітительки і народниці Христини Алчевської  її чоловік – банкір і промисловець Олексій Кирилович Алчевський, замовив відомому академіку, професору Петербурзької Академії мистецтв                       В.А. Беклемішеву (вихідцю з Харкова) бюст Кобзаря з білого мармуру. У 1898 році  бюст встановили біля садиби Алчевських.

Інформацію підготувала Гузевата О.О., заступник директора з виховної роботи.

Коментарів немає

Вибачте, на даний момент коментування закрите.