Будьте уважні в повсякденному житті!
“Про надання першої допомоги постраждалим у ДТП”
КРОК ПЕРШИЙ: ОГЛЯД МІСЦЯ ПОДІЇ. “Один загиблий все-таки краще, ніж два” – так кажуть рятувальники, які виїжджають на аварії. Їм нерідко доводиться рятувати не тільки учасників аварії, а й тих, хто спробував надати першу допомогу, але замість цього сам став потерпілим. Тому перш ніж кидатися на допомогу треба:
– упевнитись, що небезпека не загрожує Вам самим;
– озирнутись: чи не несеться на Вас потік машин, чи, бувай, не впаде балка моста і т.п. ;
– переконатись, що немає розлитого палива.
Після цього виставте аварійний знак і, якщо буде потрібно, перекрийте місце аварії своїм автомобілем. Тільки тоді приступайте до першої допомоги.
КРОК ДРУГИЙ: ОГЛЯД ПОТЕРПІЛОГО. Тут важливо переконатись, що потерпілий живий і немає загрози його життю. Як це визначити:
– Якщо людина не реагує на Вашу мову і оклики? – Хлопки біля вуха. Для цього трохи округлити долоні (човником), щоб вийшов невеликий вакуум, тоді вібруюче повітря буде впливати на барабанні перетинки і жива людина мимоволі відреагує (скривився, поведе головою тощо).
– Реакції немає? Тоді кісточками свого кулака потріть точку між ребрами на грудях потерпілого. Це викликає неприємні відчуття, і людина повинна відреагувати. Ще один спосіб перевірити, жива людина чи ні – сильно ущипнути його за трапецеподібний м’яз.
– Перевірка дихання і пульсу. Якщо симптоматика відсутня, приступайте до штучної вентиляції легенів.
КРОК ТРЕТІЙ: ВИКЛИК ФАХІВЦІВ. Грамотний виклик «Швидкої допомоги» може врятувати життя потерпілому, тому при виклику говоріть швидко і чітко. Що важливо повідомити:
1. Пол і кількість потерпілих (це дуже важливо, тому що на одного потерпілого відправляється одна бригада, на трьох постраждалих – три наряди).
2. Вік (хоча б приблизний).
3. Коротко що трапилося: аварія, один потерпілий, без свідомості і т.д. …
4. Адреса. Якщо немає вивісок поблизу, таке часто буває, відправте кого-небудь зі свідків на розвідку. Наостанок обов’язково скажіть свій номер телефону, щоб наряд в дорозі міг зв’язатися з вами і уточнити, наприклад, адресу.
КРОК ЧЕТВЕРТИЙ: ВТОРИННИЙ ОГЛЯД. Поки «Швидка» їде, перевірте, чи немає у потерпілого переломів. Для цього не потрібно викручувати руки і стягати з людини одяг, просто проведіть руками по голові, хребту, руках і ногах. Якщо є переломи, Ви відразу це відчуєте. Проводьте одночасно по двом рукам, потім одночасно по двом ногам: якщо відчуєте асиметрію (наприклад, один лікоть більш гострий), є привід підозрювати перелом. Про всі підозри потрібно сказати лікарям «Швидкої».
КОРИСНІ АДРЕСИ І ТЕЛЕФОНИ:
101 – пожежна охорона
102 – міліція
103 – «Швидка допомога»
З МОБІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ
Спосіб перший: Виглядає це так:
101 – служба порятунку.
102 – міліція.
103 – швидка допомога.
104 – служба газу.
Спосіб другий: Набирати номер через «міжмісто». Ось так:
8 код міста, в якому Ви знаходитесь 01 – служба порятунку
8 код міста 02 – міліція
8 код міста 03 – швидка допомога
8 код міста 04 – служба газу
112 – єдиний номер для надзвичайних ситуацій
Дзвінок є безкоштовним і можливий при заблокованій SIM -Карта, і навіть за відсутності SIM-карти в апараті мобільного телефону.
Подивитись повний текст пам’ятки…