Про оголошення 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право»


Для перегляду матеріалу треба клікнути по назві мишкою...


Мовою освітнього процесу є українська мова – лист міністра освіти й науки

Гості на сайті


Аварії на автотранспорті | Site of school for deaf

Наші привітання

Сьогодні у нас іменинників немає...

Аварії на автотранспорті

Будьте уважні в повсякденному житті!

7

«Про надання першої допомоги постраждалим у ДТП»

КРОК ПЕРШИЙ: ОГЛЯД МІСЦЯ ПОДІЇ. «Один загиблий все-таки краще, ніж два» — так кажуть рятувальники, які виїжджають на аварії. Їм нерідко доводиться рятувати не тільки учасників аварії, а й тих, хто спробував надати першу допомогу, але замість цього сам став потерпілим. Тому перш ніж кидатися на допомогу треба:
— упевнитись, що небезпека не загрожує Вам самим;
— озирнутись: чи не несеться на Вас потік машин, чи, бувай, не впаде балка моста і т.п. ;
— переконатись, що немає розлитого палива.
Після цього виставте аварійний знак і, якщо буде потрібно, перекрийте місце аварії своїм автомобілем. Тільки тоді приступайте до першої допомоги.

КРОК ДРУГИЙ: ОГЛЯД ПОТЕРПІЛОГО. Тут важливо переконатись, що потерпілий живий і немає загрози його життю. Як це визначити:
— Якщо людина не реагує на Вашу мову і оклики? — Хлопки біля вуха. Для цього трохи округлити долоні (човником), щоб вийшов невеликий вакуум, тоді вібруюче повітря буде впливати на барабанні перетинки і жива людина мимоволі відреагує (скривився, поведе головою тощо).
— Реакції немає? Тоді кісточками свого кулака потріть точку між ребрами на грудях потерпілого. Це викликає неприємні відчуття, і людина повинна відреагувати. Ще один спосіб перевірити, жива людина чи ні — сильно ущипнути його за трапецеподібний м’яз.
— Перевірка дихання і пульсу. Якщо симптоматика відсутня, приступайте до штучної вентиляції легенів.

КРОК ТРЕТІЙ: ВИКЛИК ФАХІВЦІВ. Грамотний виклик «Швидкої допомоги» може врятувати життя потерпілому, тому при виклику говоріть швидко і чітко. Що важливо повідомити:
1. Пол і кількість потерпілих (це дуже важливо, тому що на одного потерпілого відправляється одна бригада, на трьох постраждалих — три наряди).
2. Вік (хоча б приблизний).
3. Коротко що трапилося: аварія, один потерпілий, без свідомості і т.д. …
4. Адреса. Якщо немає вивісок поблизу, таке часто буває, відправте кого-небудь зі свідків на розвідку. Наостанок обов’язково скажіть свій номер телефону, щоб наряд в дорозі міг зв’язатися з вами і уточнити, наприклад, адресу.

КРОК ЧЕТВЕРТИЙ: ВТОРИННИЙ ОГЛЯД. Поки «Швидка» їде, перевірте, чи немає у потерпілого переломів. Для цього не потрібно викручувати руки і стягати з людини одяг, просто проведіть руками по голові, хребту, руках і ногах. Якщо є переломи, Ви відразу це відчуєте. Проводьте одночасно по двом рукам, потім одночасно по двом ногам: якщо відчуєте асиметрію (наприклад, один лікоть більш гострий), є привід підозрювати перелом. Про всі підозри потрібно сказати лікарям «Швидкої».

КОРИСНІ АДРЕСИ І ТЕЛЕФОНИ:
101 — пожежна охорона
102 — міліція
103 — «Швидка допомога»
З МОБІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ
Спосіб перший: Виглядає це так:
101 — служба порятунку.
102 — міліція.
103 — швидка допомога.
104 — служба газу.
Спосіб другий: Набирати номер через «міжмісто». Ось так:
8 код міста, в якому Ви знаходитесь 01 — служба порятунку
8 код міста 02 — міліція
8 код міста 03 — швидка допомога
8 код міста 04 — служба газу
112 — єдиний номер для надзвичайних ситуацій
Дзвінок є безкоштовним і можливий при заблокованій SIM -Карта, і навіть за відсутності SIM-карти в апараті мобільного телефону.

Подивитись повний текст пам’ятки…

Layouts by BestWpThemeZ..
8u7